HectorPortillo has logged 197 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Matando Cabos 2, La Máscara del Máscara

Matando Cabos 2, La Máscara del Máscara

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chilangolandia

Chilangolandia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Macario

Macario

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Duck Season

Duck Season

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ok, It's Fine

Ok, It's Fine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wakefield

Wakefield

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Is Not Berlin

This Is Not Berlin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Killing Cabos

Killing Cabos

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry