Sort by

Héctor has logged 65 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wizards Return: Alex vs. Alex

The Wizards Return: Alex vs. Alex

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead End

Dead End

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
300

300

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry