Sort by

Héctor has logged 46 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Strayed

Strayed

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Prey

Prey

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superhost

Superhost

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Predator

Predator

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry