• Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Birds of Paradise

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Fan Girl

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Work It

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Summerland

    ★★★★½

  • The F**k-It List

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • Dating Amber

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • Unsettling Scenes

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★