Sort by

Tom has logged 23 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
13 Sins

13 Sins

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★
Edit this entry  
05
Noah

Noah

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
Edit this entry  
02
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry