• The Doorman

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Escape From Pretoria

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Escape Plan: The Extractors

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Ott Tänak - The Movie

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★

  • Truth and Justice

    ★★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Honeyland

    ½

  • Glass

    ★★★★½

  • Lotte and the Lost Dragons

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • Hospitality

    ★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Robin Hood

    ★★★½

  • Phantom Owl Forest

    ★★½