• Senior Year

    ★½

  • Our Father

    ½

  • Another One

    ★½

  • RAGE

  • Choose or Die

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Inventing Anna

  • The Requin

    ½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Perfect Strangers

  • Scream

    ★★★★

  • For Zeko

  • Phenomenology of Image

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Becoming

  • Licorice Pizza

    ★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

  • Difference in Experience

    ★★½

  • Maid

  • Britney vs. Spears

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • In the Heights

  • Myriam Fares: The Journey

    ½

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★

  • Al Maht

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Save Ralph

  • The Fallout

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ½

  • Orphan of autonomy

  • Antihumanism

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★½

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Paranormal

  • MURDA

    ★★★★★

  • DHONG

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Run

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • 180 Degree Rule

    ★½

  • Drought

    ★★★