Sort by
  • Burn All My Letters

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • A Christmas Tale

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Demonic

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Last of the Wolves

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Supercool

    ½

  • Luca

    ★★★

  • No Man of God

    ★★★½

  • Sune - Mission Midsummer

  • Blind Ambition