Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Sagan om Karl-Bertil Jonssons julafton

Sagan om Karl-Bertil Jonssons julafton

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Edit this entry  
06
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House of Cardin

House of Cardin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Capote

Capote

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry