Linnéa has logged 16 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry