• Nobody

    ★★★★

  • Silk Road

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Force of Nature

    ★½

  • Irresistible

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Last Moment of Clarity

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • Arkansas

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Sergio

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Ana

    ★★★½

  • Dolittle

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Harriet

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Short History of the Long Road

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★

  • One Child Nation

    ★★★★