• C U Soon.

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Stunt Double

    ★★

  • Lootcase

    ★★★★

  • Dil Bechara

  • Gulabo Sitabo

    ★★★

  • Choked: Paisa Bolta Hai

    ★★★

  • Azaadi

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Inventing the Future

    ★★★

  • Pankh

    ★★★★

  • Kappela

    ★★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Thappad

    ★★★

  • Shubh Mangal Zyada Saavdhan

    ★★

  • Love Aaj Kal

    ★★★★

  • Infiltration

    ★★★★

  • Graceful Agitation

    ★★★★

  • Jawaani Jaaneman

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Vir Das: For India

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Panga

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★★

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ★★

  • Chhapaak

    ★★★

  • Good Newwz

  • Dabangg 3

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • Drive

    ★★

  • Sushi by Biswa Kalyan Rath

    ★★★

  • Laal Kaptaan

    ★★★

  • Asuran

    ★★★★

  • War

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Jallikattu

    ★★★

  • Chhichhore

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Saaho

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • The Lion King

  • Luca

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Kabir Singh

  • Midsommar

  • Bharat

    ★★

  • Domino

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Article 15

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Super Deluxe

    ★★★