Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hollow Triumph

Hollow Triumph

1948
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nightwing

Nightwing

1979
×
★★½
Edit this entry  
25
Halloween Safety

Halloween Safety

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Man in the Attic

Man in the Attic

1953
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Angel on My Shoulder

Angel on My Shoulder

1946
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Window in London

A Window in London

1940
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Countess Dracula

Countess Dracula

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Song for Europe

A Song for Europe

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Easy Money

Easy Money

1948
×
★★★★
Edit this entry  
18
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Vampire

The Vampire

1957
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Out of the Dark

Out of the Dark

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
The Return of Dracula

The Return of Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Face Behind the Mask

The Face Behind the Mask

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Becky

Becky

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Daughters of Satan

Daughters of Satan

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Disturbing the Peace

Disturbing the Peace

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Shatter

Shatter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oxford Blues

Oxford Blues

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★½
Edit this entry  
09
A Doll's House

A Doll's House

1973
×
★★★
Edit this entry  
08
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bloody Judge

The Bloody Judge

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Blood's Coffin

Doctor Blood's Coffin

1961
×
★★½
Edit this entry  
07
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Twice-Told Tales

Twice-Told Tales

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bits and Pieces: Bringing Death to Life

Bits and Pieces: Bringing Death to Life

2003
×
★★★
Edit this entry  
04
Attack of the Puppet People

Attack of the Puppet People

1958
×
★★★½
Edit this entry  
04
Squirm

Squirm

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Black '47

Black '47

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Return of Count Yorga

The Return of Count Yorga

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★★
Edit this entry  
29
Going Ape!

Going Ape!

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
She Never Died

She Never Died

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry