Sort by

Helen_S has logged 40 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Passage

The Passage

1979
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Code Name: The Cleaner

Code Name: The Cleaner

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Devil's Horn

The Devil's Horn

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Together

Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sebastian's Voodoo

Sebastian's Voodoo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Maximum Conviction

Maximum Conviction

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
CrocADyke Dundee

CrocADyke Dundee

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Blended

Blended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hostile

Hostile

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cocoon: The Return

Cocoon: The Return

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House of Mirth

The House of Mirth

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ted

Ted

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Days of the Bagnold Summer

Days of the Bagnold Summer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★½
Edit this entry  
09
Doctor Who: Invasion of the Dinosaurs

Doctor Who: Invasion of the Dinosaurs

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Learning to Drive

Learning to Drive

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The D Train

The D Train

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Cabinet in the Woods

The Cabinet in the Woods

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Mr. Robbie: Maniac II

Mr. Robbie: Maniac II

1986
×
★★★
Edit this entry  
07
Effie Gray

Effie Gray

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
Stratton

Stratton

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Turbo

Turbo

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Hard Corps

The Hard Corps

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men at Work

Men at Work

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Rising Damp

Rising Damp

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Outrageous Fortune

Outrageous Fortune

1987
×
★★★½
Edit this entry