• Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★

  • Honey Boy

    ★★½

  • Where's My Roy Cohn?

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Share

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Evelyn

    ★★★★

  • Twisted Pair

    ½

  • Night School

    ★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★

  • Maya

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • A Faithful Man

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • Wild Rose

    ★★★★½

  • Ben Is Back

    ★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • Jessica Forever

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Greta

    ★½

  • 22 July

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Non-Fiction

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Right Place, Wrong Tim

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • The Package

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Like Father

    ★★

  • Leading Lady Parts

  • The Meg

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½