• Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★½

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • The Other Munch

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Under the Eiffel Tower

    ½

  • The Hymns of Muscovy

  • Tag

    ★★★

  • Trees Down Here

  • Ibiza

    ★½

  • Adrift

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Life of the Party

    ★★

  • Book Club

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • The Week Of

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

  • Love-40

  • Duck Butter

  • Dude

    ★★

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Rampage

  • For the Hungry Boy

    ★★★★★

  • Happy Anniversary

    ★★★

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★

  • Midnight Sun

    ★½

  • The New Romantic

    ★½

  • Kira Burning

  • Ready Player One

    ★★

  • The Breaker Upperers

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • The Delinquent Season

    ★★★

  • Benji

    ★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Carolee, Barbara and Gunvor

  • The Heiresses

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Why Can’t We Get Along

  • Winchester

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Ryuichi Sakamoto: async Live at the Park Avenue Armory

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • Chef Flynn

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★