RSS feed for Sergio
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Chiara Ferragni - Unposted

Chiara Ferragni - Unposted

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
23
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
The First King: Birth of an Empire

The First King: Birth of an Empire

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Edit this entry