• Dune

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The Old Guard

    ½

  • #Alive

    ★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Code 8

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Polaroid

    ½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Venom

    ★½

  • Ashes in the Snow

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★½

  • Slender Man

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Deep Blue Sea 2

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

    ★★½