Hey has logged 177 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rodan

Rodan

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Blade in the Dark

A Blade in the Dark

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry