frank has logged 523 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Truth

The Truth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
El peor día de mi vida

El peor día de mi vida

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Distance

Distance

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Protector

The Protector

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Listen

Listen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

Rapsittie Street Kids: Believe in Santa

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
20
MVP: Most Valuable Primate

MVP: Most Valuable Primate

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hana

Hana

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Winchester Martin

Winchester Martin

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amateur

Amateur

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Today Match at 3

Today Match at 3

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Third Murder

The Third Murder

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Edit this entry  
07
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Mum, Mum, Mum

Mum, Mum, Mum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Siamese Bond

The Siamese Bond

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

Teenage Mutant Ninja Turtles: We Wish You a Turtle Christmas

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Showgirls

Showgirls

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Chronicle of a Escape

Chronicle of a Escape

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
In the Country of Last Things

In the Country of Last Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kids in the Bikes

The Kids in the Bikes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zappa

Zappa

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Common Crime

A Common Crime

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Frogs

The Frogs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One in a Thousand

One in a Thousand

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Teddy

Teddy

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Isabella

Isabella

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No sabés con quién estás hablando

No sabés con quién estás hablando

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Evil Woman

Evil Woman

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry