Sort by

Agostina has logged 42 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★½
Edit this entry  
30
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
El Angel

El Angel

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★
Read prior review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★½
Edit this entry  
20
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Satanic

Satanic

2016
×
Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Edit this entry