• The Rider

  • Okja

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

  • The Purge: Election Year

    ★½

  • Free State of Jones

    ★★½

  • Piper

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★

  • The BFG

    ★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Keanu

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★★

  • Sing Street

  • Brahman Naman

    ★★★

  • Love & Friendship

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★★

  • In the Heart of the Sea

  • The Big Short

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • Bridge of Spies

  • Crimson Peak

    ★★½

  • Maggie's Plan

    ★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★★★★

  • Digging for Fire

    ★★★

  • Goosebumps

    ★★★½

  • Best of Enemies

    ★★★★★

  • Irrational Man

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Cartel Land

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Rams

  • Kung Fury

    ★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

  • Carol

    ★★★★★

  • Amy

    ★★★

  • My Golden Days

    ★★★★★

  • Tomorrowland

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★★★

  • Slow West

    ★★★★

  • Trainwreck

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★★

  • Knight of Cups

    ★★★★★

  • Brooklyn

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • The Wolfpack

    ★★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

  • Mistress America

    ★★★★

  • Dope

    ★★★★

  • Cop Car

    ★★½

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★★