Stephen Rendon has logged 17 entries for films during April 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Drive

Drive

2011
×
Edit this entry  
26
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Edit this entry  
13
The Illusionist

The Illusionist

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stories We Tell

Stories We Tell

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry