Michael has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Night Shadows

Night Shadows

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shadowzone

Shadowzone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Hunting

Happy Hunting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Brain

The Brain

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hope and Glory

Hope and Glory

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry