• The Reflection of a Loner

    ★★

  • 1200° (Twelve Hundred Degrees)

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • High Guardian Spice

    ½

  • A World Without

  • My Senpai Is Annoying

    ★★★★

  • Photocopier

    ★½

  • Blue Period

    ★★★½

  • AUM!

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★

  • The Elder

    ★★½

  • T0-B1

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • The Duel

    ★★★

  • Ganbare Douki-chan

    ★★

  • The Heike Story

    ★★★★★

  • Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

    ★★

  • Yuni

    ★★★★½

  • Dune

    ★★

  • Menunggu Sore Setelahnya

    ★½

  • TONIKAWA: Over the Moon for You ~SNS~

    ★★★★

  • Lust

  • Selesai

    ½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • life, what is it anyway?

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Dear to Me

    ★★★

  • Sonny Boy

    ★★★★½

  • Belle

    ★★★

  • Kakushigoto Theatrical Edition

    ★★★★

  • Remake Our Life!

    ★★½

  • Girlfriend, Girlfriend

    ★★★

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

    ★★

  • Luca

    ★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★½

  • Sarung

    ★★★½

  • Revue Starlight: The Movie

    ★★★★★

  • Pompo: The Cinéphile

    ★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Kaguya-sama: Love is War OVA

    ★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Tokyo Revengers

    ★★½

  • Pretty Boy Detective Club

    ★★★★

  • Super Cub

    ★★★★

  • ODDTAXI

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

    ★★★

  • Vivy -Fluorite Eye's Song-

    ★★★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ½

  • X&Y

    ★★★

  • Girls und Panzer das Finale: Part III

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Aria the Crepuscolo

    ★★★★★

  • June & Kopi

    ★½

  • Georgia

    ★★★½

  • The Heartbreak Club

    ★★

  • Wonder Egg Priority

    ★★★

  • Redo of Healer

    ½

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

    ★★★★★

  • Horimiya

    ★★★½

  • So I'm a Spider, So What?

  • Death to 2020

    ★½

  • Long Toast

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Stranger by Fiction

    ★★★★