• The Neighbours of My Neighbours are Neighbours of Mine

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Maid

    ★★★★

  • Happening

    ★★★

  • Lost Illusions

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Restless

    ★★★½

  • A Tale of Love and Desire

    ★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★★

  • Small Body

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Magnetic Beats

    ★★½

  • Bigger Than Us

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Crossing

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Broken Keys

    ★★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★½

  • State of Agitation

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Bye Bye Morons

    ★★★★

  • Sweat

    ★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Africa Mia

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • DNA

    ★★★★★

  • Nowhere Special

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Sophie Jones

  • Lorelei

    ★★★

  • The Violent Heart

    ★½

  • Notturno

  • Don't Tell a Soul

  • Holler

    ★★½

  • Love Is Love Is Love

    ½

  • How I Became a Superhero

    ★★★

  • Critical Thinking

    ★½

  • Last Words

    ★★★★

  • Skies of Lebanon

    ★★★

  • The Swarm

    ★★★½

  • Slalom

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • Under the Riccione Sun

  • Josep

    ★★★½

  • Gagarine

    ★★★★★

  • French Tech

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Teddy

    ★★★

  • 1995

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Resistance

    ★★★★