• Luca

    ★★★★

  • In The Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • A New Year's Resolution

    ★★★½

  • Taking a Shot at Love

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Christmas House

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★

  • On the 12th Date of Christmas

    ★★½

  • One Royal Holiday

    ★★★

  • Deliver by Christmas

    ★½

  • Christmas Tree Lane

  • Jingle Bell Bride

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Love, Guaranteed

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • I Still Believe

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • My Spy

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Togo

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • A Christmas Love Story

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★