• Christmas Joy

    ★★

  • Christmas at Pemberley Manor

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Tag

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★½

  • Step Sisters

    ★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Christmas Getaway

    ★★★★

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • American Made

    ★★½

  • Detroit

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★½