• Hustle

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Mixtape

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Alpinist

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • I and the Stupid Boy

    ★★★

  • The Gateway

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • After We Fell

  • He's All That

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Black Island

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½