• The Guilty

    ★★

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Oxygen

    ★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

  • Creating The Queen's Gambit

  • Burrow

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

  • My First Summer

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Des

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Still Processing

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★

  • What We Leave Behind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Night Shifts

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★½