• Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Dangerous Lies

  • Extraction

    ★★★

  • One World: Together at Home

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cats

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Countdown

    ★½

  • No Signal

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Can You Keep a Secret?

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★