kayky has logged 122 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: Journey to Fearless

Taylor Swift: Journey to Fearless

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

Taylor Swift: Speak Now World Tour Live

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
No Signal

No Signal

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
ViihTube: Amiga do Inimigo

ViihTube: Amiga do Inimigo

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Turma da Mônica em Uma Aventura no Tempo

Turma da Mônica em Uma Aventura no Tempo

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry