• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Thunder Force

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

  • Summerland

    ★★★★

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

  • Rogue

    ★★½

  • Work It

  • Athlete A

    ★★★★

  • Think Like a Dog

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Wrong Missy

    ★½

  • The Disney Family Singalong: Volume II

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Paley Center Salutes Parks and Recreation

  • A Parks and Recreation Special

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Elephant

    ★★★

  • Trolls World Tour

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cheer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Zeroville

  • Tall Girl

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Always Be My Maybe

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Short History of the Long Road

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • In the Time It Takes to Get There

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • A Madea Family Funeral

    ½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch