Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry