hannah has logged 131 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Elephant

Elephant

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Edit this entry  
30
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Short History of the Long Road

The Short History of the Long Road

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silence

Silence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Troy

Troy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Promesse

La Promesse

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry