hendnabel has logged 19 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Curfew

Curfew

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
When We're Born

When We're Born

2019
×
Edit this entry  
24
Qet And Far

Qet And Far

2015
×
Edit this entry  
22
Cairo 30

Cairo 30

1966
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ave Maria

Ave Maria

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Ayny

Ayny

2016
×
Edit this entry  
17
Ward's Henna Party

Ward's Henna Party

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
One week, Two Days!

One week, Two Days!

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Herself

Herself

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Omelette

Omelette

2013
×
Edit this entry  
03
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Kink

Kink

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry