Hendo has logged 19 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Sisters

Sisters

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry