Sort by
  • Babylon

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Dead for a Dollar

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Samaritan

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★★

  • The Flying Sailor

    ★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • RRR

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½