Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
★★½
Edit this entry  
08
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hard Hit

Hard Hit

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Project X

Project X

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dead for a Dollar

Dead for a Dollar

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry