Sort by
  • Nope

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • Turning Red

    ★★

  • This Much I Know to Be True

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • Together

  • The Death of David Cronenberg

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Twenty Something

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

  • Train Again

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Annette

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★½

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Soul

    ★★

  • Another Round

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • My Mom is a Character 3

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★½

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Anima

    ★★

  • Midsommar

    ★½

  • Shaft

  • Toy Story 4

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Invisible Life

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Bacurau

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½