Sort by

Herb has logged 36 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Times Square

Times Square

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Villains

Villains

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conquest of the Pole

The Conquest of the Pole

1912
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bible: In the Beginning...

The Bible: In the Beginning...

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Water Nymph

The Water Nymph

1912
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Forbidden

Forbidden

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Female of the Species

The Female of the Species

1912
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Kin-dza-dza!

Kin-dza-dza!

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fool's Mate

Fool's Mate

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hawaii

Hawaii

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Hangman

American Hangman

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Surf Nazis Must Die

Surf Nazis Must Die

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Törless

Young Törless

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Independence of Romania

The Independence of Romania

1912
×
Read the review Edit this entry  
04
The Fortune Cookie

The Fortune Cookie

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Queen Christina

Queen Christina

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry