la rogue has logged 30 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★½
Edit this entry  
29
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adrift

Adrift

2018
×
★★
Edit this entry  
17
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★½
Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Edit this entry  
12
Slice

Slice

2018
×
Edit this entry  
10
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Edit this entry  
02
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Passengers

Passengers

2008
×
★½
Edit this entry