Sort by

Elle Driver has logged 46 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
½
Edit this entry  
28
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
16
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Captive State

Captive State

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
I Am Richard Pryor

I Am Richard Pryor

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jezebel

Jezebel

2019
×
Edit this entry  
11
Porno

Porno

2019
×
½
Edit this entry  
10
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★
Edit this entry  
05
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★
Edit this entry  
04
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★
Edit this entry  
04
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry