Sort by

Elle Driver has logged 49 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Darkness Falls

Darkness Falls

2003
×
Edit this entry  
27
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Shaft

Shaft

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Secret Life of Bees

The Secret Life of Bees

2008
×
★★
Edit this entry  
22
Push

Push

2009
×
½
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★½
Edit this entry  
19
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Room 237

Room 237

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Edit this entry  
11
Primeval

Primeval

2007
×
Edit this entry  
10
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★½
Edit this entry  
10
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
½
Edit this entry  
09
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
08
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Edit this entry  
07
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★½
Edit this entry  
06
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry