Sort by

la rogue has logged 150 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★
Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★
Edit this entry  
20
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
½
Edit this entry  
27
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★½
Edit this entry  
27
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Feral

Feral

2017
×
★½
Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★
Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Grudge 3

The Grudge 3

2009
×
½
Edit this entry  
26
The Grudge 2

The Grudge 2

2006
×
½
Edit this entry  
26
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★½
Edit this entry  
26
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
½
Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★½
Edit this entry  
13
Insidious

Insidious

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
The Gallows

The Gallows

2015
×
Edit this entry  
11
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★½
Edit this entry