• 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Playing with Fire

    ½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Midway

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Countdown

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Eli

    ½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • The Irishman

    ★★

  • In the Tall Grass

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hope Gap

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • K-12

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Killerman

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★

  • The Kitchen

    ★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

  • Porno

    ½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Shaft

    ★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Ma

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★