• Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Tolkien

    ★★½

  • The Intruder

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • UglyDolls

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Daddy Issues

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • After

    ½

  • The Silence

    ½

  • Hellboy

  • The Best of Enemies

    ★★

  • Little

    ★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Unplanned

    ½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★

  • Five Feet Apart

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Captive State

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

  • Wonder Park

    ★★

  • I Am Richard Pryor

    ★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Jezebel

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Villains

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • We Summon the Darkness

    ★½

  • Run the Race

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Light of My Life

    ★★★

  • What Men Want

    ★★

  • Cold Pursuit

  • The Prodigy

    ★½

  • Miss Bala

    ★½

  • The Mustang

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★

  • Clemency

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Don't Let Go

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Wounds

    ½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★