• The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Late Night

    ★★½

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • A Dog's Way Home

  • Glass

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Welcome to Marwen

    ★★½

  • Vice

    ★★

  • Pooka!

    ½

  • Dumplin'

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • 2.0

  • The Possession of Hannah Grace

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★½

  • Robin Hood

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Coldplay: A Head Full of Dreams

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • Replicas

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★½

  • The Head Hunter

    ★★★½

  • Malevolent

    ½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★

  • Brian Banks

    ★★

  • Ladyworld

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★

  • A Twelve-Year Night

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★½

  • Green Book

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★

  • Firecrackers

    ★★

  • Slice

  • High Life

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★½

  • Gloria Bell

    ★★★½