• Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Bliss

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wendy Williams: The Movie

    ★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Downfalls High

  • WandaVision

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★½

  • Music

    ½

  • The Dig

    ★★★

  • Locked Down

    ★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • A Teacher

  • Mank

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Holidate

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Rebecca

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • PVT Chat

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • Rogue

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Project Power

    ★★