david has logged 604 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★½
Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry